Jump to content

PUNJANA JAJA NA 2 NAČINA

3 replies to this topic

#1 pcdade

Advanced Member

• Honorable Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 19 March 2010 - 09:46 PM

Majo, nedavno si rekla da mo?e? da odredi? karakter ljudi, samo ako baci? oko u njihov fri?ider.

Posted Image

Nadam se da ne misli? o meni da sam JAJARA :)

PUNJENA JAJA

Posted Image

Prvi način - ?ampinjoni i piletina

10 - tvrdo kuvanih jaja
500 gr - ?ampinjona
250 gr - pilećeg belog mesa
100 gr - kisele pavlake
100 gr - majoneza

so
biber
maslinke i zelena salata za ukra?avanje

Jaja se kuvaju 10 min., ohlade se i očiste od ljuske. Preseku na pola po du?ini, i u plitku činiju se odvoje ?umanca. U drugu činiju stavite polovine belanaca.

Posted Image Posted Image

Pileći file se isecka na krupne kocke i prodinsta se na malo ulja da dobiju svetlu boju (par minuta), dodaju se ?ampinjoni krupno sečeni i ostavi se na ?estokoj vatri da vri kako bi sva voda isparila.

Kada voda ispari, i ?ampinjoni sa piletinom odstoje pola sata da se ohlade, treba ih dva puta samleti u ma?ini za mlevenje mesa.
U samlevenu smesu se doda pola me?avina pavlake i majoneza. Sve se to izme?a i pune se jaja isto kao i ona sa ?unkom.
Ukoliko ne pravite istovremeno obe varijante punjenih jaja, u ovu smesu slobodno istresite i ?umanca i prome?ajte. U suprotnom ?umanca pridodajte onim drugim ?umancima koja će slu?iti kao podloga za ?unku i krastavce. Ovo je potpuno neobavezan savet, i baziran je na činjenici da uvek pileće salate ima dovoljno za punjenje, a ?unka krastavac smesa nije toliko bogata pa nek ima jo? ?umanaca. Ima jo? jedan razlog a taj je da su tri vrste ?unki, dosta slana kombinacija, pa nek ima jo? ?umanaca da to ubla?i.

drugi način - ?UNKA KRASTAVCI I ?UMANCA

10 - tvrdo kuvanih jaja
50 gr - zimske salama
50 gr - dimljene pečenice (svinjske ili goveđe)
50 gr - pra?ke ?unke
200 gr - majoneza

so
biber
peru?ke mladog luka i zelena salata za ukra?avanje

I ova jaja se kuvaju 10 min., ohlade se i očiste od ljuske. Preseku na pola po du?ini, i u plitku činiju se odvoje ?umanca. U drugu činiju stavite polovine belanaca.

Sitno iseckati ?unku i krastavce. U punjena jaja ide obično malo tvrđa pečenica, bolje dimljena nego barena, dobro je staviti i malo zimske salame, i pra?ke ?unke, ?ta se nađe u kući sve je dobro ako se sitno isecka i pome?a sa 1-2 krastavćića i ?umancima.

U smesu se ubaci i 100 gr majoneza, da ne bude previ?e retka a ni previ?e gusta. Sve se to sjedini, i proba. Ako treba doda se jo? malo soli, i bibera, mada je čest slučaj da su pr?uta i zimska salama sasvim dovoljno slani, i ne treba dodavati vi?e soli. Jaja se pune ka?ičicom, i to ba? ba? pune, kao na slici.

Na tacnu se slo?e listovi zelene salate i na nju se ređaju jaja. Ja sam ova sa ?unkom poređao po ivici, a u sredini ona sa pilećom salatom. Jaja sa ?unkom sam odgore premazao majonezom i posuo sa koturićima peru?ki mladog luka. Ona sa pilećom salatom su kao preliv dobila me?avinu pavlake i majoneza, a odgore koturiće zelenih maslinki sa paprikom. Sve su to ukusi koji se sla?u. Luk i ?unka, masline i piletina sa pečurkama.

Da se smrzne?.

#2 mamajac

Advanced Member

• Honorable Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted 19 March 2010 - 10:03 PM

View Postpcdade, on Mar 19 2010, 10:46 PM, said:

Nadam se da ne misliš o meni da sam JAJARA :)
Preturih se od smeha! :)

Nego, je l' moze dva komada, za ODMAH?! :)

#3 pcdade

Advanced Member

• Honorable Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 19 March 2010 - 10:15 PM

Rekoh ti da će? u?ivati, ajd sad da prebacim i ostatak slika. Stavio sam i TUFAHIJE u rernu, al to neću noćas staviti na FORUM.

#4 mamajac

Advanced Member

• Honorable Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted 22 March 2010 - 04:59 PM

Imala sam priliku da probam ova jaja (hvala Dade!), i nema greske, odlicna klasika.
Za nijansu mi je draze zuto punjenje.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users