Jump to content

Pakovanja za o?tećenu kosu

2 replies to this topic

#1 Goca

Newbie

• Administrators
  • Pip
  • 8 posts

Posted 27 May 2009 - 08:06 PM

Evo nas na pragu nekoliko letnjih meseci. Sunce, more i vetar u kosi... Ne znam ?ta od nabrojanog volim vi?e! Ali ima tu i nekih negativnih posledica koje ba? i ne volim kao, na primer, suva i be?ivotna kosa :rolleyes:
Za oporavak jedne tako uni?tene kose je potrebno čitavo malo bogatstvo, ako bismo re?ili da kupujemo preparate kojima bismo joj vratili ?ivot. Srećom, od sastojaka koje uglavnom već imamo pri ruci mo?emo sami napraviti prilično kvalitetna pakovanja kojima ćemo je očuvati tokom vrelih letnjih dana.

Evo nekoliko "recepata" koje sam ja prikupila:

Maska od majoneza, meda i belog luka za suvu i o?tećenu kosu

Sastojci: 1 ?umance, 1 ka?ika majoneza, 1 ka?ičica meda i 2 čena belog luka.

Namena: jača kosu, vraća sjaj i vitalnost

Razmutite ?umance i dodajte mu majonez, med i prethodno izgnječen beli luk. Napravite smesu koja mo?e da se ma?e. Dobro je utrljajte u ko?u glave i ostavite da deluje tokom cele noći. Operite kosu sutra svojim uobičajenim ?amponom.

Maska od maslinovog ulja za suvu i o?tećenu kosu

Sastojci: maslinovo ulje

Namena: vraća sjaj i vitalnost

Malo zagrejte maslinovo ulje i nama?ite kosu. Potrebna količina ulja zavisi od du?ine i gustine kose. Ostavite da deluje tokom noći i ujutru isperite.

Pakovanje od pavlake, ulja ?itarica i limunovog soka za suvu i o?tećenu kosu

Sastojci: 2-3 ka?ike pavlake, 1 ka?ika ulja ?itarica i 1 ka?ičica limunovog soka

Namena: izgrađuje o?tećene delove kose i podstiče cirkulaciju u ko?i glave

Pome?ajte pavlaku, ulje i limunov sok. Dobijenu smesu sna?no utrljajte u kosu, ostavite da deluje 15 minuta i, zatim, je dobro isperite.

Kakva su va?a iskustva po ovom pitanju? Dajte i vi neke savete dok jo? na ne?to ličimo :D
goca@becook.com, www.becook.com

#2 NikitaP

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 26 June 2010 - 08:05 PM

Ako mi dozvolite i ja cu se ukljuciti u temu jednim receptom- iz vlastitog iskustva:
umutiti (moze obicnom viljuskom) 1 zumance, dodati do 10-tak kapi limunovog soka i maslinovo ulje (kolicina zavisi od duzine i gustine kose); sve dobro mucenjem izjednaciti i staviti kao pakovanje na ostecenu kosu. Pakovanje drzati najmanje pola sata, a potom uobicajeno oprati kosu.
Inace, pakovanje sam stavljala na svako trece pranje kose i vrlo brzo uocila pozitivne efekte: kosa je brze rasla, a sama dlaka postala zdravija.
Never be afraid to try something new.Remember that a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the Titanic.

#3 Modesty

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Interests:Volim: dobru klopu, muziku (npr. Billy Idol-a, Ac/Dc, Sade, Sisters Of Mercy, Bruce Springsteen-a itd.), kucne ljubimce (doggy lover :) ), prirodu (planine, reke i jezera), dobru knjigu (npr. Koliba - mnooogo mi se dopala), i naucno - fantasticne filmove i serije :) . (Mada bih mogla svakoga dana da pogledam i poneku epizodu &quot;Only fools and horses&quot;, neprevazidjena je :) . )<br />...Toliko od mene, uz prvu, jutarnju, kafu :) ...

Posted 11 July 2010 - 04:40 AM

Ok, eto i mene.
Sto se tice belog luka po pitanju kose. Bila u prilici da vidim kako radi i neverovatan je. Moja draga tetka je igrom slucaja ( bolest ) "izgubila" ( jednostavno je prestala da joj raste kosa na velikoj povrsini glave ) kosu. U taj deo ( bez kose - celav 100% ) je svake noci pred spavanje ( gnjecila beli luk ) sok od istog utrljavala na doticno mesto. Posle otprilike godinu dana - kosa bolja nego ikada. Ne znam ni kako ni zasto alo tako jeste. Jedini problem je bio - neprijatan miris tokom "terapije". Nadam se da ce ovo jos nekom da pomogne, pozdrav.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

• Google